Opération Lindbergh
11 May 2008 - 19:09
Tags: Column, Innovatie, e-Commerce
En zo kwam het dat ik Steef sprak, over maatpakken. We waren aan het zeilen in Friesland, en via het killende grootzeil kwamen we uit op maatpakken. Zoiets gebeurt. Een kleermaker is hij niet; na de studie Media en Communicatie plakt hij er nu nog Sociologie aan vast. En ondertussen verkoopt hij maatpakken. Lees verder
217x gelezen 1 reactie



Je spreekt van informatieasymmetrie als iemand beschikt over informatie die een ander niet heeft, of nog niet heeft. Het is tegenwoordig erg ouderwets om op deze asymmetrie te bouwen. Vraag maar aan de NVM (zij leunden sterk op hun voorsprong in kennis over te koop staande huizen), vraag maar aan James Rothschild die in 1850 steen en been klaagde dat het telegraafverkeer algemeen toegankelijk werd; de bankier raakte zijn communicatie voorsprong kwijt. Het verschil tussen de haves en de have-nots is dramatisch veranderd.
Afgelopen woensdag vond voor de tweede keer het congres “Van Web 2.0 naar Enterprise 2.0″, georganiseerd door Heliview conferences, plaats. De formule van Heliview is simpel: de congressen zijn gratis voor eindgebruikers en worden gefinancierd door sponsoren. Hierdoor is er voor die sponsoren een interessante doelgroep aanwezig. Mijns inziens geeft deze formule ook (wellicht onbedoeld) een redelijk natuurgetrouw beeld van de staat van de Enterprise 2.0 kennis bij potentiële eindgebruikers. En daar wordt toch wel een kloof zichtbaar tussen de state of mind van early adopters en de bezoekers van dit congres. Wat er heel positief aan is dat het ook duidelijk maakt dat Enterprise 2.0 steeds meer de enterprise binnendringt. En dat is goed nieuws!
Online diensten op het gebied van gezondheidszorg kunnen de patiënt kritischer maken, de arts-patiëntrelatie veranderen en ook nog kostenbesparingen opleveren. De vraag is in hoeverre deze diensten al gebruikt worden en of we veranderingen in het (ook offline) gedrag van mensen zien als het gaat om gezondheidszorg. Worden mensen nou echt beter van al die online toepassingen?
In m’n hoofd had ik deze column zaterdag al geschreven op Texel. Het resultaat van een wandeling door natuurgebied De Slufter en een paar glazen van het frisse lokale bier (skuumkoppe, let niet op de naam, gewoon lekker opdrinken). Het zou een stevige oproep worden om naar SocialStrategyTalk te komen op 22 mei. Maar toen las ik “Voskuil is dood” op pagina 101 van teletekst.
Tone of voice is een onderschatte succesfactor. Dat kan niet anders, want veel webshops spreken hun klanten toe op precies dezelfde toon. In dit artikel een korte rondgang langs succesvolle Nederlandse webwinkels. En je krijgt 3 schrijftips om jouw site met een unieke toon meer persoonlijkheid te geven.
De term ‘digitale democratie’ intrigeert me. Ik kwam de term tegen in een
Mijn vriendin klaagde al een tijd over mijn slaapgewoonten. Ik ben namelijk in staat om het geluid van een kleine Boeing na te bootsen en tussen het vliegen door hapert de motor ook nog eens veelvuldig. Dit in combinatie met mijn hoge bloeddruk heeft mij doen besluiten om de dokter te vereren met een huisbezoekje.
Ruigrok | NetPanel peilt jaarlijks de status van Nederlanders van het wie, wat, waar en waarom van de Nederlander en ‘web 2.0’ of ‘het sociale web’. In 2008 is het onderzoek uitgevoerd onder een representatieve steekproef van 1870 Nederlanders. In dit artikel staat de online identiteit centraal. 

